Nabory wniosków - Powiatowy Urząd Pracy w Nowej Soli


Zawartość stron

Powiatowy Urząd Pracy w Nowej Soli
ogłasza drugi nabór Wniosków o sfinansowanie kosztów kształcenia ustawicznego pracowników i pracodawcy w ramach limitu środków
Krajowego Funduszu Szkoleniowego na rok 2018

 
Wnioski można składać w siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy w Nowej Soli
od dnia 26.02.2018 r.  do dnia 02.03.2018 r.

 
Wniosek i dokumenty dot. ubiegania się o środki z KFS można pobrać w pok. 206 oraz na stronie internetowej www.nowasol.praca.gov.pl (zakładka: dokumenty do pobrania)
bezpośredni link
 
Priorytety Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wydatkowania środków
Krajowego Funduszu Szkoleniowego  w roku 2018:
  1. wsparcie kształcenia ustawicznego w zidentyfikowanych w danym powiecie lub województwie zawodach deficytowych;
  2. wsparcie kształcenia ustawicznego w związku z zastosowaniem w firmach nowych technologii i narzędzi pracy;
  3. wsparcie kształcenia ustawicznego osób, które mogą udokumentować wykonywanie przez co najmniej 15 lat prac w szczególnych warunkach lub o szczególnym charakterze, a którym nie przysługuje prawo do emerytury pomostowej.
 
Przy rozpatrywaniu wniosków starosta uwzględnia:
  1. zgodność dofinansowanych działań z ustalonymi priorytetami wydatkowania środków KFS na dany rok;
  2. zgodność kompetencji nabywanych przez uczestników kształcenia ustawicznego z potrzebami lokalnego lub regionalnego rynku pracy;
  3. koszty usługi kształcenia ustawicznego wskazanej do sfinansowania ze środków KFS w porównaniu z kosztami podobnych usług dostępnych na rynku;
  4. posiadanie przez realizatora usługi kształcenia ustawicznego finansowanej ze środków KFS certyfikatów jakości oferowanych usług kształcenia ustawicznego;
  5. w przypadku kursów – posiadanie przez realizatora usługi kształcenia ustawicznego dokumentu, na podstawie którego prowadzi on pozaszkolne formy kształcenia ustawicznego;
  6. plany dotyczące dalszego zatrudnienia osób, które będą objęte kształceniem ustawicznym finansowanym ze środków KFS;
  7. możliwość sfinansowania ze środków KFS działań określonych we wniosku, z uwzględnieniem limitów, o których mowa w art. 109 ust. 2k i 2m ustawy  z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (t.j. Dz. U. z 2017r., poz. 1065 z późn. zm.).
 
            Składając wniosek o dofinansowanie z KFS w ramach priorytetu 1 Wnioskodawca powinien udowodnić, że wskazana forma kształcenia ustawicznego dotyczy zawodu deficytowego na terenie powiatu nowosolskiego bądź województwa lubuskiego.
Oznacza to zawód zidentyfikowany jako deficytowy w oparciu o:
            - Barometr zawodów 2018 powiat nowosolski tutaj,
            - Barometr zawodów 2018 województwo lubuskie tutaj,
            - Monitoring zawodów deficytowych i nadwyżkowych 2017 w powiecie nowosolskim dostępny tutaj,
  - Oferty pracy w powiecie nowosolskim dostępne na stronie internetowej: http://nowasol.praca.gov.pl/oferty-pracy.
 
Składając wniosek o dofinansowanie z KFS w ramach priorytetu 2 Wnioskodawca powinien udowodnić, że w ciągu jednego roku przed złożeniem wniosku bądź w ciągu trzech miesięcy po jego złożeniu zostały/zostaną zakupione nowe maszyny i narzędzia, bądź będą wdrożone nowe technologie i systemy, a pracownicy objęci kształceniem ustawicznym będą wykonywać nowe zadania związane z wprowadzonymi/planowanymi do wprowadzenia zmianami. Wnioskodawca powinien dostarczyć, np. kopię dokumentów zakupu, decyzję dyrektora/zarządu o wprowadzeniu norm ISO, itp., oraz przedstawić logiczne i wiarygodne uzasadnienie.
 
Kryteria dostępu do KFS w roku 2018 w Powiatowym Urzędzie Pracy w Nowej Soli:
- Urząd przeznacza środki wyłącznie na wsparcie kształcenia ustawicznego Pracodawcom,  posiadającym siedzibę główną lub oddział w stosunku do pracowników zatrudnionych na terenie powiatu nowosolskiego.
- Udziela się wsparcia Pracodawcom, którzy chcą uzyskać dofinansowanie dla pracowników, pod warunkiem, że dany pracownik jest w zatrudnieniu na dzień składania wniosku min. przez okres 3 miesięcy i pracuje w co najmniej  ½  wymiarze czasu pracy na umowę o pracę.
- Udziela się wsparcia Pracodawcom, którzy chcą uzyskać dofinansowanie dla siebie, pod warunkiem, że na dzień składania wniosku prowadzi taka osoba działalność min. przez okres 3 miesięcy i zatrudnia co najmniej 1 pracownika min. na 1/2 etatu na umowę o pracę.
- Urząd nie finansuje ze względu na wysokie zapotrzebowanie w ramach KFS szkoleń realizowanych poza granicami Polski.
- Ze względu na wysokie zapotrzebowanie ze strony pracodawców na finansowanie działań w ramach KFS Urząd nie finansuje badań lekarskich i ubezpieczeń NNW.
- Ustala się, że wniosek pracodawcy ubiegającego się o wsparcie w ramach KFS maksymalnie może zawierać trzy elementy (szkolenia/studia podyplomowe/egzaminy).
- W celu zwiększenia dostępności i umożliwienia skorzystania ze wsparcia nowym pracodawcom przyjmuje się zasadę - pierwszeństwo mają pracodawcy, którzy ze środków KFS do tej pory nie korzystali.
 
Wnioski rozpatrywane będą według kolejności wpływu.
Wnioski złożone przed  lub po wskazanym terminie pozostaną bez rozpatrzenia.
Termin rozpoczęcia kształcenia powinien być ustalony najwcześniej 30 dni po dacie złożenia wniosku.
Umowy zawiera się tylko na działania na rzecz kształcenia ustawicznego, które się jeszcze nie rozpoczęły.
 

Partnerzy

Na skróty

 Przejdź na górę